בונים מציאות חדשה

קבוצת פלא נדל"ן מתמחה בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית בפרקי זמן קצרים ביחס לפרויקטים אחרים, פועלת מתוך הבנת הצרכים של בעלי הזכויות ומתחייבת לתמורה המרבית שניתן להעניק להם.

קבוצת פלא נדל"ן מתמחה בעבודתה להביא רעיון ראשוני של יזמות והתחדשות לידי היתכנות ודאית, באמצעות היכולת לרכז תחתיה ולנהל את כלל המערכות הנדרשות למימוש  פרויקט ב"שפה" הייחודית לה, הבאה לביטוי באמצעות תמורות נוספות ייחודיות המותאמות לצורכי האוכלוסייה המטיבות עימם. גם לאחר הבאת התוכנית להיתכנות, הקבוצה מתחייבת להמשיך ללוות את הפרויקט עם אותם ערכים יחד עם חברה קבלנית בעלת ניסיון ביצועי מוכח.

כיום הקבוצה מחוזרת ע"י חברות קבלניות המעוניינות בפרויקטים בעלי וודאות תכנונית ומבקשים לחבור בשלבים מתקדמים של פרויקט. 

 

מחדשים בהתחדשות עירונית

זמן הינו רכיב בעל חשיבות רבה בפרויקטים למגורים של התחדשות עירונית. לכן, אנו שואפים להגיע לסיום הפרויקט בלוחות הזמנים המהירים ביותר, תוך התגייסות של כל העוסקים במלאכה והגדרת  מטרות ויעדים מדויקים.  קבוצת פלא נדל"ן מאמינה שעם כל האתגרים הקיימים בדרך, נוכל לקדם ולשקם במהרה את השכונות בהן מתבצעים הפרויקטים  שלנו ולחסוך זמן ולדחוף תהליכים בירוקרטים. אנו מתחייבים לגייס את כל המשאבים העומדים לרשותנו בכדי לעמוד מאחורי החזון הזה, ולראייה - בפרויקט "נוף הפארק" עיר גנים בירושלים, יצרנו תקדים בקבלת אישור לתכנית בוועדות בתחום ההתחדשות העירונית ככלל ובירושלים בפרט, כמו כן בפרויקט אריה קלנר אשר זכה בתוכנית הקול הקורא מטעם משרד הבינוי והשיכון בשנת 2016 עם התחייבות למסלול מהיר וקיצור זמנים  משמעותי.

חזון פלא

שמי מאיר פלא, יליד ירושלים, ער ורגיש לתופעת ההגירה השלילית מירושלים היקרה לליבי מאוד, אני רואה לנגד עיני הזדמנות חשובה לתרום לעיר בהיבט החברתי, במניעת ועצירת סחף העזיבה, על ידי מתן מענה בפתרונות דיור נכונים לאוכלוסייה
שהינה כה חשובה לחיזוקה של עיר הבירה - אוכלוסייה יצרנית התורמת לקידום העיר
בכל ההיבטים. 

יש לנו הזכות להוביל מיזם אשר ביכולתו לשנות את המרקם החברתי בירושלים ואת תפיסת החברה הישראלית בכלל לגבי הזכות הבסיסית לדיור. במדינה המיוחדת שלנו, המורכבת כל כך, קיימים פערים טבעיים כתוצאה מהיותנו כור היתוך של מגוון
תרבויות.

המדינה כריבון לא פעלה לאורך השנים במתן מענה לגידול באוכלוסייה והצורך שלה בנושא הדיור. כעת קיימת ההזדמנות לשינוי. עלינו להיות קשובים למצוקות החברתיות, לייצר פתרונות.

הבסיס לרעיון שנציג בפני ראש העיר והמכובדים, מגיע מתוך חשיבה יצירתית לצמצום פערים והפיכת הדיור ל"בר השגה" תוך שמירה על רמת מחירי הדירות החדשות בעיר ולא הפחתתם.

אין מדובר ביצירת דיור זול שינציח את המצב הנוכחי, בו מחירי הדיור בשכונה מושכים רק אוכלוסיות חלשות, אלא ההיפך - שמירה על מחירי השוק ומתן הנחה משמעותית ותמריצים כלכליים לתושבי העיר הנושאים בנטל המרכזי במדינת
ישראל. השיטה שאנו מציעים תאפשר מינוף ו"קפיצת מדרגה".

מעוניינים לרכוש דירה ואינם יכולים לעשות זאת בשל מחירי הדיור הגבוהים. אלו יוכלו כעת לשפר את איכות חייהם ולהשיג דירה מכובדת בסביבת מגורים איכותית עם אוכלוסייה מגוונת.

זוהי לדעתנו הזדמנות בלתי חוזרת להעלות את רמת חייהם של תושבי העיר כמו כן אנו ערים לכך שהתושבים מייחלים לשינוי וכולנו יחד יכולים לממש עבורם חלום.

צמצום הפערים בחברה אינו מתפקידנו אלא תפקידה ואחריותה של המדינה, אנו כקבוצה מוכנים לשאת בנטל, להעניק הנחות מפליגות ואף לקחת על עצמנו מטלות כגון ליווי הדייר, ומתן שירותי ניהול בבניין על חשבוננו למשך תקופה
משמעותית .
אני מאמין שהפתרון המוצג הינו ריאלי ובר ביצוע, בתנאי שכל הגורמים המעורבים
נושאים בנטל ופועלים בלוחות הזמנים הקצרים ביותר.
תפיסת העולם והחזון שלי היא בראש ובראשונה לייצג את הדייר, לאחר מכן את העיר ורק בסוף את היזם.

אהיה גאה להוביל פרויקטים כה משמעותיים לעיר ולתושבים, שביכולתם להוות סמל ודוגמא להתחדשות עירונית-חברתית.

 

,היזם

מאיר פלא

מאיר מרפסת.jpeg