נוף הפארק

פרויקט הדגל של ירושלים, הנבנה במתכונת "בינוי-פינוי-בינוי", כלומר הדיירים עוברים לדירתם החדשה, רק לאחר שהיא נבנתה, ללא צורך לפנות את דירתם הישנה עד לסיום הבנייה. הפרויקט הינו מתחם מגורים הנבנה על שטח של כ-12 דונם )ברחובות קוסטה ריקה והנורית( הכולל100 יחד' קיימות.

בשלב הראשון של הפרויקט יוקם מגדל מגורים, לאחר מכן הריסת שלושת מבני השיכונים ובשלב הסופי הקמת עוד שלושה
מגדלי מגורים נוספים )סה"כ 428 יחידות דיור חדשות(. בנוסף הפרויקט כולל הקמת שטחי מסחר, מבני ציבור, גני ילדים ושטחים פתוחים.

תכנון הפרויקט נותן מענה לאתגרים רבים כגון: טופוגרפיה מורכבת, צפיפות, חוסר בדרכי גישה והתאמת בנייה מודרנית לסביבה ולנוף הירושלמי. מעבר לכך, הפרויקט מהווה בשורה אמיתית לאיכות החיים ומציע פתרונות דיור מגוונים לתושבי ירושלים הסביבה.

 

 

העלאת רמת החיים - שדרוג תשתיות ישנות, בניית דירות חדשות עם מעלית, מרפסת שמש, ממ"ד, לובי מפואר וחנייה לכל דירה.

 

פתרון כלכלי - מימון דמי האחזקה למספר שנים לבעלי הזכויות המקוריים, באמצעות מנגנון כלכלי המאפשר התאקלמות במתחם לדיירים הוותיקים ובניית מרכז מסחרי שכונתי, שיעניק שירותים נגישים לתושבי השכונה ואף יתרום ליצירת תעסוקה.

 

פתרון חברתי - מגוון דירות המאפשר מגורים לזוגות צעירים ומשפחות בתחילת דרכן ומחזק חיי קהילה של האוכלוסייה הנוכחית והעתידית במתחם הפרויקט. כמו כן, יכלול תכנון של מבנים ציבוריים, גני ילדים ושטחים ירוקים לרווחת התושבים.

 

תכנית הפרויקט הינה פרי יזמות של חברת פלא, שפעלה יחד עם שותפים נוספים לקידום המיזם. החברה הצליחה להגיש את התכניות להפקדה תוך 4 שנים מיום תחילת הפרויקט, זמן חסר תקדים לכל הדעות והיווה פריצת דרך של ממש. 

 

סטטוס הפרויקט - בשלבי הוצאת היתרי בנייה ולקראת עלייה על הקרקע.